Kezdőoldal | Publikációk | Önéletrajz | Oktatás |
Micskei Zoltán |
|
Rövid CV: Micskei Zoltán a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen szerzett műszaki informatikusi oklevelet 2005-ben, majd 2013-ban PhD doktori fokozatot. Jelenleg egyetemi docens a Műegyetemen, a Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszék tanszékvezető helyettese, a Kritikus Rendszerek Kutatócsoport vezetője. Fő kutatási területe a szoftvertesztelés és a kritikus informatikai rendszerek ellenőrzése. Műegyetemi témavezetője a H2020 ADVANCE és az ITEA3 EMBrACE nemzetközi projekteknek, társvezetője az NKFIH Biztonságtudományi és Technológiai Kompetencia Központ projekt egyik főirányának, valamint számos ipari együttműködés vezetője. A DISC’19 konferencia társelnöke volt 2019-ben. Rendszeres tagja nemzetközi konferenciák programbizottságának és külső bírálója folyóiratoknak. A toulouse-i LAAS-CNRS kutatóintézetben volt vendégkutató. Az Association for Computing Machinery (ACM) szervezet Senior Member szintű tagja. Egyik cikke elnyerte a SoSyM folyóirat 10-Year Most Influential Regular Paper díját (2021). A Neumann János Számítógép-tudományi Társaság (NJSZT) Kalmár-díjban részesítette (2021). A BME VIK hallgatói a Kar Kiváló Fiatal Oktatójának választották (2016).
Fő kutatási területem a szoftvertesztelés, azon belül is a modell- és kódalapú tesztgenerálás. Célom, hogy kutatásaim során innovatív, a gyakorlatban is használható eszközöket és módszereket dolgozzak ki. Előnyben részesítem az empirikus kutatási módszereket és az "open science" elveket.
Korábban:
Nemzetközi K+F projektvezetés:
Nemzetközi K+F projekt résztvétel:
Több mint tizenöt éve veszek részt a BME oktatási tevékenységében, először gyakorlat- és laborvezetőként, majd később előadóként és tárgyfelelősként.