Digitális pénz kiváltása

 

A protokoll leírása

A tranzakció során figyelembe kell venni, hogy a sorszám az ügyféltõl származik, a lejárati idõ és az érték viszont a banktól. Ehhez szükség van a vak aláírásra.

A protokoll leírásán érzõdik, hogy egyszerûbb lett volna azt a megoldást választanom, amikor a sorszámot a bank adja. Akkor a protokoll leegyszerûsödött volna, hiszen kimaradtak volna a vak aláírás miatti lépések. Az adatkommunikáció és számításkapacitási igény is csökkent volna, ami gyorsabb végrehajtást eredményezett volna. Nem utolsó sorban a bank megszüntette volna kibocsátási kockázatát, hiszen a mostani megoldásnál ugyan nagyon kis valószínûséggel, de mégis lehetséges a bankból nagyobb címletû digitális pénzt elvinni, mint amennyit a számlánkon jóváír.

Amiért mégis az ismertetett protokollt választottam, az egy nagyon lényeges kérdés, az anonimitás kérdése. A protokoll során a bank nincs tisztában azzal, hogy az ügyfélhez milyen sorszámú pénz kerül, és majd amikor az ügyfél egy elektronikus áruházban elkölti a pénzét, emiatt a bank képtelen lesz azonosítani a vásárlót. Véleményem szerint az anonimitás nyújtása kárpótol a protokoll bonyolultságáért. Kárt csak akkor tud okozni, ha megpróbálnak a banktól pénzt lopni, ám ez könnyen detektálható, valamint elõfordulási valószínûsége a korábban megismertetett módszerek segítségével jelentõsen csökkenthetõ.

 


Protokollok | Vásárlás digitális pénzzel